internetowy marketing

narzędzia social media

Chcesz wiedzieć z jakich narzędzi korzystają profesjonaliści przy zarządzaniu profilami na mediach społecznościowych i planowaniu swoich działań? W artykule przedstawimy kilka narzędzi takich jak platformy, aplikacje i oprogramowanie desktopowe, które mogą Ci ułatwić i przyśpieszyć pracę.

Adobe Lightroom

Ten program to najlepszy sposób na tworzenie profesjonalnych zdjęć na Twój profil Instagramowy. Umożliwi Ci modyfikowanie i manipulowanie zdjęciami z wykorzystaniem wstępnych filtrów programu (ale i nie tylko), co sprawi że zaczniesz widzieć ogromną poprawę jakości obrazu oraz zaczniesz w końcu tworzyć grafiki dostosowane do identyfikacji wizualnej Twojej firmy. Utworzone grafiki możesz wykorzystać oczywiście gdziekolwiek - oprócz Instagrama, idealnie nadadzą się również na Pinterest, newsletter czy Twoją stronę internetową.

Hootsuite

To jedna z najstarszych platform do zarządzania postami w mediach społecznościowych, która przez lata wyrobiła sobie pozytywną opinię na rynku. Darmowy plan umożliwia Ci zapoznanie się z platformą i jej funkcjonalnościami przed wskoczeniem na poziom Professional. Za darmo dostaniesz:

  • możliwość zarządzania 3 kontami społeczniościowymi
  • zaplanowanie do 30 postów w dowolnym czasie
  • integrację z bazą aplikacji zewnętrznych

Buzzsumo

Narzędzie, które umożliwi Ci identyfikację najpopularniejszych tematów w social mediach. Po wpisaniu hasła, które Cię interesuje uzyskasz listę popularnych postów wraz osiągniętymi przez nie wynikami (polubienia, udostępnienia). Za pomocą tej platformy będziesz również w stanie znaleźć influencerów do współpracy, a dokładniej ocenić ich potencjał i zasięgi. Możesz również przeprowadzić szczegółową analizę konkurencji i tego co i kiedy publikują, a także które treści cieszą się największą popularnością.

Co powinieneś wiedzieć o blogowaniu

Blogerzy są wśród nas. To nowe internetowe zjawisko zatacza coraz szersze kręgi, gdyż blogerem może zostać praktycznie każdy. Ostatnio pojawiły się nawet portale pozwalające na bezpłatne zakładanie blogów.

Szanse biznesu elektronicznego

Biznes internetowy staje się nową, samodzielną dziedziną ekonomiczną. Jak zarządzać projektami internetowymi i w jaki sposób najlepiej je promować, to teraz odrębna gałąź wiedzy. Nowy kierunek studiów, ogromna potrzeba internetowej rzeczywistości. Wielką popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia na temat ebiznesu, procesów biznesu elektronicznego i możliwości jego funkcjonowania.

Fakt, że posiadanie własnej strony internetowej się opłaca, wymusił powstanie wielu firm i agencji specjalizujących się w tworzeniu stron i hostingu. Administrowaniem i budowaniem stron internetowych. Jeszcze parę lat temu było to trudne przedsięwzięcie, które kosztowało bardzo wiele.